Křest – Ice party

Ice party a křest knihy

1 500 kilo ledu, 2 velké bazény, 500 lidí, bubny, Učeň ledu zmrazený v obrovském ledovém kvádru a Wim Hof.

Čtyři měsíce od prvního slova napsaného v dokumentu bez názvu, ze kterého měla v nejbližším období vzniknout kniha, jsme v Bratislavě křtili Učně ledu.
Se slovy na stránkách jsme chtěli od prvního dne, kdy kniha vyšla, šířit i zážitek, zkušenost a praxi, a tak jsme se rozhodli uspořádat místo běžného interiérového křtu knihy velkou venkovní událost, kde by si lidé mohli metodu vyzkoušet.

Hned poté, co dorazil Wim a do mikrofonu hlučně pověděl něco o sobě a o metodě, jsme na Učně ledu nasypali několik kostek ledu. Křest tak byl za námi a otevřel se prostor pro trochu praxe. Po skupinovém dýchání venku na trávě jsme do bazénů nasypali 1 500 kg ledu a pod Wimovým vedením se v nich vystřídaly stovky lidí.

Už pár dní poté, co se kniha dostala do knihkupectví, jsem začala dostávat první zprávy o tom, jak příběh člověka s bídnou tolerancí ke chladu inspiroval i další „nemilovníky“ chladu k tomu, aby se také pokusili rozvinout k němu svůj vztah a aby se jim dostalo alespoň pár přínosů, které metoda nabízí. Úloha knihy byla tím pádem splněna – inspirovala, motivovala a byla důkazem toho, že do WHM se může pustit kdokoli.