Kdo jsem

Kdo jsem?

Díky povinné pracovní cestě jsem se v roce 2016 dostala k nástroji, z něhož se stal během pár dní dokonalý prostředek k objevování mého těla a mysli. Najednou jsem si uvědomovala, jaký potenciál má dech a přes pobyty v chladu jsem začala poznávat své tělo, jeho mentální i fyzické reakce, strach, úzkosti, ale také potenciál, sílu a odolnost, o kterých jsem nikdy netušila.

Po pár týdnech od své první ledové koupele jsem již práci s chladem a dechem považovala za součást téměř každého svého dne – několikaminutová procházka na boso po trávě nebo sněhu, koupel v jezeře, procházka na lehko, studená sprcha, ranní nebo večerní práce s dechem…

Kdo jsem 1

Následovaly další jednodenní a víkendové kurzy

Pozorování účastníků i instruktorů, rozhovory, rozvoj osobní praxe i postupné poznávání rozšiřující se komunity kolem WHM, která byla zpočátku téměř výhradně mužskou záležitostí.

Začala jsem pracovat na článcích, které by představily přínosy metody i ženám. Snažila jsem se pochopit, proč tíhne k metodě o tolik více mužů než žen, vytvářela jsem dotazníky pro absolventky kurzů, poznávala jejich motivace i obavy, konzultovala jsem výsledky se psychology.

Kdo jsem 2

Učení

Začala jsme si ale uvědomovat, že se lidem, kterým jsem metodu chtěla zprostředkovat, nepřiblížím, pokud ji nezačnu učit – mým cílem bylo přinést ji těm, kteří si v této oblasti nedůvěřovali, měli z chladu strach, cítili odpor, ale benefity měly v jejich případě o to výraznější potenciál.

Kdo jsem 3

Rozhovory s Wimem

Díky osobním rozhovorům s Wimem jsem věděla, jak důležitá je jeho metoda pro slabé a nemocné, pro lidi s nízkým sebevědomím, psychickými problémy, pro ty, kteří potřebují zpomalit, kompenzovat rychlost, výkony, produktivitu, neustálou zátěž a očekávání.

Od konce roku 2018, po ročním instruktážním kurzu se mi do rukou dostala možnost učit metodu, ke které stále cítím velký respekt a jejíž přínosy vnímám ve svém životě prakticky každý den. Jsem příkladem člověka bez „vrozeného talentu“ na chlad, ale jsem také důkazem toho, že i tak je možné všechno změnit a rozšířit si mentální i fyzické obzory, pochopit, na co je tělo stavěno a nebránit mu, aby se projevilo i v náročných podmínkách.

Metoda Wima Hofa není složitá, není těžké ji pochopit ani praktikovat. Jediné, co na to potřebujeme, je vzduch a voda.

Kdo jsem 4

Co mi WHM dala?

  • Odolnost vůči běžným virům, bakteriím a tzv. „nachlazení“ – lepší imunitu
  • Více energie
  • Toleranci ke chladu a později i k vysokým teplotám
  • Lepší koncentraci
  • Kvalitnější spánek
  • „Pročištění a vyprázdnění hlavy“ na požádání
  • Náhled do jiných stavů vědomí
  • „Prášky na bolest“, když se občas dostaví bolest hlavy
  • Způsob, jak se za pár minut zbavit stresu
Kdo jsem 5